Het gezin staat centraal in Gods plan
God heeft bij de schepping van Adam en Eva heel duidelijk gemaakt hoe belangrijk het gezin is. In de Bijbel worden ze man en vrouw genoemd (zie Genesis 2) en het eerste gebod dat God aan hen gaf was om kinderen te krijgen (zie Genesis 1:28).
Wat is het doel van een gezin?
Het gezin staat centraal in Gods plan voor zijn kinderen. Het is de fundamentele bouwsteen van sterke samenlevingen. In een gezin kunnen we liefde voelen en leren hoe we anderen moeten liefhebben. Het leven is zwaar en we hebben mensen nodig op wie we kunnen leunen. Ons thuis is een veilige haven waar we liefde, advies en steun kunnen krijgen.
Het gezin: een proclamatie aan de wereld
In 1995 bracht De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen een officiële verklaring uit over het belang van het gezin. Het document schetst de taken van vaders en moeders en behandelt belangrijke onderwerpen zoals huwelijk, geslacht, ouderschap en seksualiteit. Lees de hoogtepunten hieronder, of lees de hele tekst hier.
Fragmenten uit Het gezin: een proclamatie aan de wereld
‘Het huwelijk tussen man en vrouw [is] door God ingesteld.’
‘Het goddelijk plan van geluk maakt het mogelijk dat familiebanden ook na de dood blijven bestaan.’
‘God [heeft] geboden dat het heilige voortplantingsvermogen alleen gebruikt mag worden tussen een man en een vrouw die wettig met elkaar gehuwd zijn.’
‘Ouders hebben de heilige plicht om hun kinderen in liefde en rechtschapenheid op te voeden, te voorzien in hun stoffelijke en geestelijke behoeften, en ze te leren dat ze elkaar moeten liefhebben en helpen.’
‘Kinderen hebben er recht op om binnen het huwelijk geboren te worden, en te worden opgevoed door een vader en een moeder die de huwelijksgelofte met volledige trouw eren.’
‘Vader en moeder hebben de plicht om elkaar als gelijkwaardige partners […] te helpen.’
‘Wij waarschuwen degenen die het verbond van huwelijkstrouw schenden, hun partner of kinderen mishandelen, of hun taken in het gezin niet nakomen, dat zij op een dag aan God rekenschap moeten afleggen.’
‘Wij doen een beroep op burgers en overheidsdienaren met verantwoordelijkheidsbesef overal ter wereld om maatregelen te bevorderen die erop gericht zijn het gezin als fundamentele eenheid van de maatschappij te handhaven en te versterken.’
God is onze hemelse Vader
Ons gezin hier op aarde is op dezelfde manier georganiseerd als ons gezin in de hemel. Net zoals we onze ouders om advies kunnen vragen, is onze hemelse Vader er altijd om ons te helpen. Als we bidden, luistert Hij en geeft Hij antwoord.
‘En alles wat u in het gebed vraagt, in geloof, zult u ontvangen.’ – Mattheüs 21:22
God houdt heel veel van ons. Hij houdt van ons, zelfs als we fouten maken, en Hij nodigt ons altijd met open armen uit om bij Hem terug te keren. In de diepe liefde die veel ouders voor hun kinderen hebben, vangen we een glimp op van de volmaakte liefde van onze hemelse Vader voor ons. We kunnen allemaal de liefde van onze hemelse Vader voelen als we dichter tot Hem komen, en we kunnen die liefde met onze familieleden delen.